Sport

Manchester Unitedi bën ofertën e parë zyrtare për Sanchon, por pritet të refuzohet nga Dortmundi

Manchester Unitedi thuhet se tashmë ka bërë ofertën e parë zyrtare drejt Borussia Dortmundit për sulmuesin anësor, Jadon Sancho.

Djajtë e Kuq më në fund kanë bërë lëvizjen e tij për të nënshkruar me Sanchon, pasi një nga sagat më të gjata të transferimit të futbollit duket se do të ndizet edhe një herë.

Unitedi ka gjurmuar yllin anglez që nga vera e kaluar, megjithëse nuk mund të pajtohej me kërkesat e larta të Dortmundit.

Tani, gazeta gjermane Bild raporton se Unitedi ka bërë ofertën e parë zyrtare duke ofruar 60 milionë funte apo 70 milionë euro për shërbimet e Sanchos.

Është raportuar se kjo shifër nuk do të jetë e mjaftueshme për të kënaqur gjigandët e Bundesligës, të cilët besojnë se ata mund të nxjerrin edhe më shumë para nga shitja e talentit anglez.

Bild vëren se drejtuesit e Dortmundit janë të vetëdijshëm se janë në një pozicion ideal negociimi, duke qenë se ata e dinë që United nuk mund të përballojë më ndonjë siklet transferimi pas disa javësh pasigurie në dështimin për të arritur marrëveshjen verën e kaluar.

Po kështu, ata presin që Sancho të bëhet një nga emrat kryesorë në Kampionatin Evropian, duke rritur interesin për shërbimet e tij dhe çmimin e tij si rezultat.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button