Sport

Kroaci – Spanjë, formacionet e mundshme

Kroacia dhe Spanja do të përballen në Parken Stadium të Kopenhagës me fillim nga ora 18:00.

Do të jetë një sfidë e zjarrtë me dy Kombëtaret që kërkojnë kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian, Euro 2020.

Si kroatët ashtu edhe spanjollët me shumë vështirësi kaluan në raundin e eliminimit direkt, pasi vetëm fitoret e tyre në ndeshjet e fundit në grup i dhanë dritën e gjelbër për të kaluar tutje.

Tani është radha që ato të përballen mes vete dhe pritet të jetë një sfidë e zjarrtë.

Kroatët kanë dy mungesa të mëdha, pasi Dejan Lovren nuk ka drejtë loje për shkak të kartonëve, e Ivan Perisic është infektuar me COVID-19.

Në anën tjetër te spanjollet të gjithë lojtarët janë të gatshëm dhe trajneri Enrique nuk ka asnjë mungesë.

Formacionet e mundshme:

Kroacia: Livakovic; Juranovic; Vida, Caleta-Car, Gvardiol; Modric, Brozovic, Kovacic; Vlasic; Rebic, Petkovic.

Spanja: Unai Simón; Azpilicueta, Eric García, Laporte, Jordi Alba; Koke, Busquets, Pedri; Gerard Moreno, Morata, Sarabia

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button