Sport

Gjimshiti me Atalantan mposht Veronan

Berat Gjimshiti ishte titullar dhe luajti tërë ndeshjen në fitoren 2:0 që Atalanta e shënoi sot në udhëtim ndaj Veronas, në xhiron e 28-të të Series A të Italisë.

Ruslan Malinovsky (33’ penallti) dhe Duvan Zapata (42’) shënuan golat për Atalantan.

Atalanta pas 28 xhirove zë vendin e katërt me 55 pikë, është dhjetë larg Interit që kryeson renditjen. Interi ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button