Sport

Gjallërohet futbolli në Angli, 8 mijë tifozë marshojnë drejt Wembleyt

Ndeshja finale e Kupës së Ligës në Angli mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt do të zhvillohet në Wembley.

E veçanta e kësaj ndeshje është rikthimi i tifozëve në tribuna.

8 mijë tifozë, nga 2 mijë prej secilës skuadër do të jenë të pranishëm në tribuna dhe 4 mijë asnjëanës.

Finalja fillon nga ora 17:30.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button