Sport

Formacionet zyrtare, Gjermani – Hungari: Low kërkon fitore dhe kalimin tutje

Gjermania do të luajë ndaj Hungarisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve për Euro 2020.

Gjermanët shihen favorit kryesor për këtë takim, sidomos pas fitores së madhe ndaj Portugalisë,

Në anën tjetër Hungaria shpreson në befasi të madhe, pas befasisë që i bëri Francës javën e shkuar.

Të Gjermania nga minuta e parë në sulm luajnë Leroy Sane, Serge Gnarby dhe Kai Havertz.

Në anën tjetër Hungaria sulmin ia ka besuar dyshes, Ad.Szalai dhe Sallai.

Gjermania: Neuer; Ginter, Hummels, Rüdiger; Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens; Sané, Gnabry, Havertz

Hungaria: Gulácsi; Botka, Orbán, At.Szalai; Négo, Kleinheisler, Nagy, Schafer, Fiola; Ad.Szalai, Sallai.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button