Sport

Formacionet e mundshme: Hungaria – Portugalia

Hungaria dhe Portugalia takohen në Grupin F në kuadër të Kampionatit Evropian.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin ‘Puskas Arena’ në Budapest.

Portugezët do të jenë në këtë sfidë pa Joao Canelcon që është i infektuar me COVID-19.

Hungaria do të startojë me më të mirë në këtë sfidë, duke tentuar që të befasojë portugezët.

Formacioni i mundshëm i Hungarisë: Gulacsi; Fiola, Orban, Attila Szalai; Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy, Schafer, Holender; Roland Sallai, Adam Szalai

Formacioni i mundshëm i Portugalisë: Rui Patricio, Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro; Danilo, Moutinho; Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Jota; Ronaldo.

Formacionet e mundshme: hungaria – portugalia
Formacionet e mundshme: hungaria – portugalia » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv
Formacionet e mundshme: hungaria – portugalia
Formacionet e mundshme: hungaria – portugalia » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button