Sport

Euro 2020: Sot luhen këto tri ndeshje

Dita e katërt e Kampionatit Evropian Euro 2020 sjellë sot tri ndeshje mjaft interesante dhe të paparashikueshme.

Ballafaqimi i parë zhvillohet në stadiumin “Hampden Park” në Glasgow ndërmjet Skocisë dhe Republikës së Çekisë.

Nga ora 18:00 ndërkaq takohen Poloni-Sllovaki, derisa ndeshja kryesore zhvillohet në “Estadio de La Cartuja” të Sevillas ndërmjet Spanjës dhe Suedisë, me fillim nga ora 21:00.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button