Sport

Edhe Akil Gjakova mbetet pa medalje

Pas Laura Fazliut, edhe Akil Gjakova do të kthehet në Kosovë pa medalje.

Akili u mposht në gjysmëfinale nga Tsogtbaatar Tsend-Ochir pas një pakujdesie të vogël dhe kështu, ai mbetet pa medalje.

Akili rrethin e parë e ka kaluar pa luftë, derisa në atë të dyta e ka mundur xhudistin, Keisei Nakano.

Në rrethin e tretë, Akil Gjakova e ka mposhtur me ippon malazesin, Marko Gusic, derisa në gjysmëfinale u kualifikua pasi e mundi armenin, Ferdinand Karapetian.

Megjithatë, nuk ishte dita e tij për më shumë dhe do të kërkojë medalje në evente tjera.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button