Sport

“Cristiano gjithmonë ha të njëjtën gjë: brokoli, mish pule dhe oriz”

Daouda Peeters, i cili ndan dhomë zhveshjes me Cristiano Ronaldon në Juventus, do të bëjë tifo të dielën kur të përballen Belgjika dhe Portugalia.

Në intervistën e gjatë ku ka folur shumë për CR7, Peeters u ndal te menyja e 36-vjeçarit, që pavarësisht moshës, është fit dhe ende i rrezikshëm për kundërshtarët.

Sa i përket ushqimit, ai tha: “Gjithmonë e njëjta gjë. Brokoli, mish pule dhe oriz. Me litra ujë, pa Coca-Cola, natyrisht”, tha duke qeshur Peeters për HLN.

Daouda, 22 vjeç, është i vetmi belg që ka luajtur së bashku me Ronaldon në një ndeshje zyrtare, ai e bëri këtë kur debutoi në Juventus në tetor të vitit të kaluar.

“Cristiano dëshiron të fitojë gjithmonë dhe kudo. Edhe pse nuk më njihte shumë në atë kohë, ai përsëri u përpoq të merrte më të mirën nga unë. Ai është dikush që i bën lojtarët e rinj të rriten. Ai me të vërtetë ju ndihmon”.

“Një ditë, kur shkova në palestër, natyrisht, Cristiano e gjeta aty. Më bëri përshtypje. Cristiano ka trupin e përsosur për një futbollist. Dhe megjithëse jam gjithashtu mjaft muskuloz, atë ditë mendova: ‘Ka ende punë për të bërë.’ Por hej, ai e ka bërë atë gjithashtu me punë të palodhshme për kaq shumë vite”. Sa i përket ndeshjes të dielën, 22-vjeçari shtoi: “Cristiano është një djalë shumë i mirë, aspak arrogant, por në të njëjtën kohë ai e merr futbollin shumë seriozisht. Në autobus ai nuk flet pothuajse për asgjë tjetër. Dhe po ai ndonjëherë përmend lojtarët belgë. Më besoni, Cristiano ka shumë respekt për Lukakun. Ai do të jetë shumë i motivuar për ta mposhtur Belgjikën. si gjithmonë”.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button