Sport

Barcelona humb mundësinë e artë për të kryesuar La Ligan, mposhtet nga Granada në “Camp Nou”

Barcelona është ndeshur me Granadan në kuadër të xhiros së 33-të të La Ligas.

Barcelona pati përballë skuadrën e papërshtatshme të Granadas në Camp Nou.

Fillimisht, Barcelona doli në avantazh përmes legjendës, Lionel Messi.

Messi i dha avantazhin skuadrës në min 24’ ku pas një aksioni të mirë, shfrytëzoi një asistim nga Antoine Griemzann.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e Barcelonës.

Në pjesën e dytë, Granada befasoi me lojën e shfaqur në fushë.

Fillimisht, Machis shënoi gol në min 63’ për të barazuar rezultatin në 1-1.

Por, trajneri i Barceloëns, Ronald Koeman u ankua për autin e Granadas, gjë që shkaktoi reagim nga gjyqtari i ndeshjes, Fuertes.

Granada nuk u ndal me kaq, pasi ishte futbollisti  Molina i cili shënoi gol në min 78′ për ti dhënë avantazhin skuadrës së tij.

Barcelona humbi një mundësi të artë për të dalë në vendin e parë në La Liga. Tani “Blaugranët” qëndrojnë në vendin e tretë ne 71 pikë, poaq sa Reali dhe dy më pak se Atletico Madrid

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button