Sport

Anglia me dy mungesa të mëdha para ndeshjes me Shqipërinë

Marcus Rashford dhe Bukayo Saka nuk do të luajnë ndeshjet e radhës kualifikuese të Anglisë për Kupën e Botës 2022.

Anglia do të përballet me Shqipërinë dhe Poloninë, por nuk do të ketë përkrahjen e dyshes Rashford e Saka, shkruan Gazeta Express.

Kështu thuhej në komunikatën e lëshuar nga “Tre Luanët” gjatë ditës së sotme.

Të dy lojtarët nuk janë të gatshëm për ndeshjen me Shqipërinë, teksa vuajnë nga dëmtimet. Në këtë situatë, të dy futbollistët janë kthyer në skuadrat e tyre respektive.

Anglia fitoi dje 5:0 ndaj San Marinos në ndeshjen e parë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button