Sport

Federata Evropiane e Xhudos uron FXHK për suksesin e arritur në Lojërat Olimpike

Presidenti I Federata Evropiane të Xhudos, Sergey Soloveychik ka uruar Federatën e Xhudos së Kosovës për sukseset e arritura në…

Read More »

Vetëm për një kilogram Briken Calja nuk mundi t’i sigurojë Shqipërisë medaljen e bronztë

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja vetëm për një kilogram nuk ka arritur ta sigurojë medaljen e bronztë të Lojërave Olimpike “Tokyo…

Read More »

Në këtë ditë Loriana Kuka fillon garat në xhudo

E mërkura ishte ditë pushimi për sportistët kosovar në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Tokyo, shkruan Insajderi. Loriana Kuka…

Read More »

Komentatori olimpik shkarkohet menjëherë pas emisionit, shkaku i komenteve raciste

Një komentator olimpik në Greqi është shkarkuar pasi përdori komente raciste drejtëpërdrejt në emisionin e tij, shkruan Insajderi. Dimosthenis Karmiris,…

Read More »

Edhe India shkrun për sukeset e Kosovës në Lojërat Olimpike

Dy medaljet e arta të fituara nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova u komentuan nga media të shumta si në…

Read More »
Back to top button