Pjata Speciale

Qofte me Kungulleshka – Receta e Shpejtë me Shije të Lehtë

Perimet e stinës janë fantastike, të freskëta e të pasura me vlera ushqyese janë ideale për të përgatitur receta të…

Read More »

Si të përgatisim uthull molle në kushtet e shtëpisë

Periudha e vjeshtës është koha ideale për të përgatitur ushqime për dimrin, një nga këto ushqime janë turshitë. Për përgatitjen…

Read More »

Si të përgatisim gjalpë në shtëpi

Përgatitja e gjalpit në shtëpi është shume e thjeshte por ju duhet pak durim pasi procesi mund të jetë shumë…

Read More »

Si të përgatisim Maja Natyrale hap pas hapi

Duhet të kemi parasysh që ka shumë mënyra për të përgatitur maja natyrale, por kjo teknikë është provuar dhe ka…

Read More »

Çfarë është Maja Natyrale?

Në këtë artikull do të mësoni më shumë rreth Maja Natyrale të përgatitur në shtëpi. Përgatitja në shtëpi sugjerohet sepse…

Read More »
Back to top button