Pjata Kryesore

Si të përgatisni Hamburger lehtë në shtëpi

Kjo është receta me e thjeshte për përgatitjen e hamburger. Hamburger Prep Time15 mins Cook Time15 mins Total Time30 mins…

Read More »

Speca pjekur për dimër

Speca pjekur për dimër përgatitur në një mënyrë fare të lehtë por vetitë dhe shijen që ruhen. Speca pjekur për…

Read More »

Patëllxhan turshi në vaj – zahire dimri

Patëllxhan turshi ruajtur në vaj, në këtë mënyrë mund të ruajnë shijen dhe kthehen në zahire dimri plot vlera. Patëllxhan…

Read More »

Pulë me qull e arra

Pulë me qull është një recetë shumë e thjeshtë dhe shumë e përdorur sidomos në zonën e Korcës. Kjo recete…

Read More »

Shishqebap me mish pule dhe kungull

Shishqebap me mish pule mund të përdoret fare mire si një pjatë e dytë apo si meze. Mishi i pulës…

Read More »
Back to top button