Ëmbëlsira

Tiramisu me fistika ose siç njihen ndryshe pistacchio

Tiramisu me pistacchio ndryshon nga versioni klasik i tiramisu, pasi përbërjes të mbushjes i shtohet krem pistacchio. Për dashamirësit e…

Read More »

Mousse me kafe dhe çokollatë pluhur

Kjo recetë është ideale për ata që admirojnë shijen e kafes. Pas shumë tentativash po ndaj me ju këtë mousse…

Read More »

Biskota për fëmijë

Kjo recetë për biskota është shumë e mirë dhe mund ta përgatisni për tu konsumuar nga fëmijët në mëngjes ose…

Read More »

Luleshtrydhe me çokollatë

Luleshtrydhe me çokollatë për një pasdite të shijshme. Të dy përbërësit shkojnë shumë me njëri tjetrin, prandaj ju sugjerojmë ta…

Read More »

Si të përgatisim meringa me ngjyrë

Si të përgatisim pufka apo meringa me ngjyrë. Për këtë recetë kemi përdorur disa ngjyra të lehta ushqimore. Meringa me…

Read More »
Back to top button