FashionLife Style

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Vitet ’80 njihen si dekada e ekzagjerimit, bollëkut dhe shkëlqimit.

Pas muajsh të veshur me veshje që i japin përparësi komoditetit, nuk ka asgjë si një shfaqje e vogël e modës së stilizuar për të rifreskuar veshjet tuaja.

Një trend që ishte i fortë dekada më parë bën kthimin e tij triumfues këtë sezon: jastëkët e shpatullave. Ato mund të përdoren në pjesë të ndryshme veshjesh, që nga xhaketa tek fustanet, duke shtuar më shumë stil në pamjen tuaj.

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Hailey Bieber, Megan Fox dhe Ciara tashmë kanë hedhur bast për këtë trend që do të shënojë sezonin. Por nuk janë vetëm të famshmit që po investojnë në shpatullat e fryera; ato u panë kohët e fundit në koleksionet Vjeshtë / Dimër 2021 të Burberry dhe Gucci .

Nëse ende hezitoni të provoni pamjen, filloni me copa me ton më neutral ose modele klasike, siç janë vijat.

Më poshtë ua sjellim disa pamje për të frymëzuar kombinimin tuaj të radhës:

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

/Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button