FashionLife Style

Ngjarjet me prezencë fizike të Javës së Modës kthehen me një mori mbrëmjesh elegante

Pasi COVID-19 detyroi stilistët të organizojnë shfaqje të kufizuara, të distancuara shoqërore ose ngjarje virtuale në vitin 2020, Java e Modës në New York do të nisë të mërkurën.

Në këtë ngjarje do të ketë modele që lëvizin në pista në jetën reale dhe një numër personash të ftuar që do t’ju kërkohet vaksina.

Marka luksoze italiane Bulgari do të festojë koleksionin e saj të ri “B.zero1” me një shfaqje të Chloe X Halle në tavanin e Hotelit Standard para mysafirëve të pritur, përfshirë Lily Aldridge, Eliza Gonzalez, Hailee Steinfeld dhe Delilah dhe Amelia Hamlin.

Ngjarjet me prezencë fizike të javës së modës kthehen me një mori mbrëmjesh elegante

Ndërkohë, thuhet se Dior do të organizojë një pashë në Muzeun e Bruklinit për të hapur hapjen e ekspozitës “Christian Dior: Designer of Dreams”, ekspozitë e cila do të shfaqë mbi 200 veshje të modës së lartë, fotografi arkivore, video, skica dhe më shumë.

Siç duket, edhe në botën e modës gjërat kanë filluar t’i kthehen rregullit, edhe pse me disa kufizime të vogla. /Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button