FashionLife Style

Balmain feston përvjetorin me një shfaqje gjatë Javës së Modës në Paris

Shtëpia franceze e modës Balmain festoi dhjetë vjetorin e qëndrimit të drejtorit kreativ Olivier Rousteing.

Në sfilatë morën pjesë një mori modelesh të famshme duke përfshirë Naomi Campbell, ish -Zonjën e Parë Franceze Carla Bruni, Milla Jovovich dhe Natalia Vodianova.

Modelet u hodhën në skenën e një salle të mbushur me muzikë në lumin Seine me rroba të zbërthyera apo me prerje për të treguar pjesë nga trupi, të veshura me zinxhirë dhe të shtresuar me xhaketa me supe të guximshme ose pallto të gjata.

Balmain feston përvjetorin me një shfaqje gjatë javës së modës në paris

Në fund të shfaqjes, projektuesi u përul para turmës brohoritëse, i rrethuar nga shumë modele të veshura me fustane fantastike.

Marka priti mijëra fansa në sallë për një festival dy-ditor që përfshinte shfaqje nga Jesse Jo Stark, Doja Cat dhe Franz Ferdinand.

Balmain feston përvjetorin me një shfaqje gjatë javës së modës në paris

Dhjetëra marka po mbajnë shfaqje të modës personale gjatë Javës së Modës në Paris e cila zgjat deri më 5 tetor, pasi nivelet më të ngadalta të infeksionit COVID-19 dhe lehtësimi i kufizimeve lejuan rifillimin e ngjarjeve të ndaluara gjatë kulmit të pandemisë. /Telegrafi/

Balmain feston përvjetorin me një shfaqje gjatë javës së modës në paris

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button