AutoLife Style

Për të vozitur këtë veturë nuk ju duhet një patentë shofer

Citroen Ami – një veturë e re elektrike mjaft praktike.

Prodhuesi francez i veturave Citroen ka bërë një kthesë të vogël në kompaninë e veturave me veturën e saj plotësisht elektrike.

Emri i tij është Ami dhe merret me qira për vetëm 22 dollarë në ditë, dhe ka dy vende dhe është aq i vogël sa nuk të nevojitet patentë shoferi, por duhet të jesh mbi 14-vjeç për të vozitur njëv eturë të tillë, transmeton Telegrafi.

Të paktën kështu është në Francë.

Me një mbushje të vetme ju mund të përshkoni rreth 70 km dhe shpejtësia maksimale e tij është rreth 45 km / orë, gjë që nuk është e lavdërueshme.

Akoma, duket perfekte për qytetin. /Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button