AutoLife Style

Seria e zezë e Mercedes-Benz AMG GT është një perlë

Mercedes-Benz AMG GT – seria e zezë është një model mbresëlënës dhe vëmendje të veçantë tërheq gjithmonë SL65 AMG 2008.

Mercedes-Benz prezantoi modelin në 2008, dhe megjithëse është më i vjetër se dhjetë vjet, ai përsëri duket i mahnitshëm. Një kopje e shkëlqyeshme u shfaq në shitje në Miami.

Duke krijuar SL65 AMG Black Series, Mercedes zëvendësoi të gjitha panelet e trupit përveç dyert dhe pasqyrat anësore. Vetura gjithashtu shquhet me harqet e rrotave të zgjatura që priten nga akorduesit, jo nga modelet e fabrikës, raporton carscoops.

Seria e zezë e mercedes-benz amg gt është një perlë

E përshtatshme në fotografi është pikturuar me ngjyrë çeliku dhe besohet se 173 nga 350 veturat e prodhuara përfunduan në SHBA. Në atë kohë, çmimi ishte 304,350 dollarë.

Deri më tani, vetura ka pasur dy pronarë, ka kaluar 18,000 km dhe shitet me një çmim prej 397,500 dollarësh.

Mundësohet nga një motor 6.0 litërsh V12 twin-turbo me një bllok alumini që zhvillon 661 kuaj/fuqi dhe 1.000 Nm çift rrotullues. Përshpejton nga 0 në 100 km/orë në më pak se 4 sekonda para se të arrijë një shpejtësi maksimale prej 320 km/orë. /Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button