AutoLife Style

Maserati do të prezantojë brenda dy muajve Grecale

Edicioni prodhues i SUV -it të dytë të Maserati do të shfaqet premierë më 16 nëntor.

Oferta e Maserati së shpejti do të zgjerohet me modelin e ri SUV Grecale, premiera botërore e të cilit është caktuar për 16 nëntor, dhe një model tjetër Maserati i quajtur sipas erës së famshme do të gjejë vendin e tij nën diell në mesin e SUV -ve si Porsche Macan dhe Audi Q5..

Grecale bazohet në platformën që Alfa Romeo përdor për SUV-in e saj Stelvio, dhe motori 2.9-litër V6 biturbo (510 kuaj/fuqi i mundësuar nga Stelvio Quadrifoglio pritet të jetë në krye të gamës, pasi Maserati tashmë ka konfirmuar se motori i ri ‘Nettuno’ V6 ofrohet vetëm në kombinim me modelin supersport MC20.

Motori më i fuqishëm do të mundësohet nga Grecale Trofeo, dhe pjesa tjetër e gamës së motorit do të bazohet në turbo benzinë me dy litra me katër cilindra.

Është shpallur gjithashtu opsioni hibrid i lëvizjes PHEV, me të cilin Maserati riafirmon planin e paraqitur më parë sipas të cilit do të elektrifikojë pjesërisht të gjitha modelet e tij deri në vitin 2025. /Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button