Lajmet e funditVendi

Zemaj kritikon pozitën për dështimin e mbledhjes, paralajmëron debat për marrëveshjen e Washingtonit

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj,
tha se dështimi i mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit është pasqyrë e
neglizhencës jomorale të pozitës, raporton Ekonomia Online.

Ai më tej tha se në mblehdje kjo
pati kishte për qëllim të kërkonte debat për marrëveshjen e Washingtonit.

“Kjo është pasqyrë e keqe dhe neglizhencë
jomorale. Kemi një mazhoncë që në kohën kur do të duhej të tregonte diçka në
100 ditëshin e saj, që në fakt ka vetëm kapje e degradim dhe popullzim të
skajshëm”.

“Është shqetësuese, ne ishim këtu
që të kërkojmë debat parlamentar për të diskutuar lidhur me zbatimin e marrëveshjes
së Washingtonit. Kjo marrëveshje që është në interes të qytetarëve të Kosovës”.

“Në do ta procedojmë dhe të kërkojmë
që debati parlamentar të mbahet sa më shpejt në mënyrë që të ruajmë marrëdhëniet
me Washingtonin”.

“Nuk ka gjë më të rëndësishme se takimi me Kryesinë dhe trajtimi i temave të rëndësishme për qytetarëve. Tema që në po kërkojmë debat është ajo që betonon një partneritet dhe lidhje historike me ShBA-në”.

Zemaj kritikon pozitën për dështimin e mbledhjes, paralajmëron debat për marrëveshjen e washingtonit
Zemaj kritikon pozitën për dështimin e mbledhjes, paralajmëron debat për marrëveshjen e washingtonit » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button