Lajmet e funditVendi

Vlora Çitaku viziton Bondsteel-in, merr mirënjohje nga komandanti amerikan

Ish-ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku ka vizituar sot kampin ushtarak Bondsteel.

Çitaku ka shkruar se ka pranuar një mirënjohje nga komandanti amerikan Derek Adams.

“Në Kosovë, ushtarët amerikan janë në shtëpinë e tyre. Kalova një ditë të mrekullueshme në Bondsteel. Falenderova komandatin Derek L Adams për ftesën, mikpritjen dhe mirënjohjen. Jam shumë krenare që sot pjestarët e FSK-së shërbejnë bashkë me ushtarët amerikan në misione ndërkombëtare Pavarësisht rritës dhe zhvillimit të kapaciteteve tona vetanake, prezenca e vazhdueshme e ushtrisë amerikane në Kosovë është garancë për paqen& stabilitetin në Kosovë dhe rajon”, ka shkruar Çitaku.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button