Lajmet e funditVendi

Vetura godet një këmbësore në rrugën Fushë Kosovë – Prishtinë

Një veturë ka goditur një këmbësore në rrugën Fushë Kosovë – Prishtinë.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti deklaroi se aksidenti ka ndodhë rreth orës 14:30.

“Rreth orës 14:30, në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, ka ndodhur një aksident trafiku ku është përfshirë një automjet në lëvizje dhe një këmbësore. Si pasoj e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësorja e cila është dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë ajo.

Ahmeti tha se me rastin po merret njësiti i trafikut.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button