Lajmet e funditVendi

Vdes një fëmijë dy vjeçar nga Covid-19

Çdo ditë e më shumë po rritet numri i viktimave të moshoës së re nga Covid-19.

Sapo është shënuar edhe një viktimë, fëmijë i moshës dy vjeçare.

Dy-vjeçari përveç se ishte me virus, ai kishte edhe probleme tjera shëndetësore.

“Ka vdekur një fëmijë dy vjeç në Pediatri të QKUK-së. Fëmija ishte i prekur nga Covid-19 dhe fatkeqësisht kishte edhe diagnoza të tjera”, thuhet në postimin e bërë nga gazetari i Shëndetësisë, Bujar Vitia.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button