Lajmet e funditVendi

Tahiri thirrje Qeverisë: Mos eksperimentoni me dialogun dhe pandeminë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Besnik Tahiri, tha se Qeveria po eksperimenton më dialogun me Serbinë dhe menaxhimin e pandemisë, raporton Ekonomia Online.

Ai tha se votimi i djeshëm i Albin
Kurtit në Shqipëri nuk i sjellë dobi vendit.

Këto komente ai i bëri në seancë
ku po diskutohet për menaxhimin e pandemisë dhe sigurimin e vaksinës
anti-Covid.

“Kjo Qeveri për qudi po
qeverisë pa program qeveritar, qeveria Kurti nuk kanë arritur që t’i paraqesin
tri objektiva dhe mungesa e programi shihet qartë që krejt puna është ad-hoc”.

“Mos bëni eksperimente me orën
policore, mos bëni eksperimente me dialogun dhe kërkojmë nga ju kur do ta dorëzoni
një program qeveritar”.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button