Lajmet e funditVendi

Sondazhi: Agim Aliu e fiton Ferizajn, pa balotazh

Në emisionin Rubikon në Klan Kosova është publikuar matja e opinionit publik në garën për kryetar të Ferizajt.

Në matjen e prezantuar nga Tomor Qela, kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës Agim Aliu, del i pari me 51.50 për qind, duke fituar që në raundin e parë.

Kandidati i dytë del Valon Ramadani i Lëvizjes Vetëvendosje, me 35.2 për qind

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Sibel Halimi, del e treta 7.9 për qind dhe i katërti del Arben Halili, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 1.1 për qind.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button