Lajmet e funditVendi

Referendumi i Serbisë në Kosovë – ambasadorët e QUINT-it takojnë liderët e institucioneve

Presidentja, Vjosa Osmani, kryeparlamentari, Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti do të presin në takim përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it.

Temë e diskutimit do të jetë lejimi i organizimit të referendumit të Serbisë në Kosovë, raporto Ekonomia Online.

Shtetet e QUINT-it kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të lejoj OSBE-në të organizojë referendumin e Serbisë në territorin e Kosovës siç ishte praktikuar më herët në procese zgjedhore.

Kurse nga Qeveria kanë thënë se se serbët në Kosovë që kanë dyshtetësi mund të jenë pjesëmarrës në këtë referendum nëpërmjet votimin me postë ose në Zyrën Ndërlidhëse në Prishtinë .

Referendumi i serbisë në kosovë – ambasadorët e quint-it takojnë liderët e institucioneve
Referendumi i serbisë në kosovë – ambasadorët e quint-it takojnë liderët e institucioneve » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv
Referendumi i serbisë në kosovë – ambasadorët e quint-it takojnë liderët e institucioneve
Referendumi i serbisë në kosovë – ambasadorët e quint-it takojnë liderët e institucioneve » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button