Lajmet e funditVendi

Pas tri raundesh, Fehmi Kupina zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës

Fehmi Kupina i Lidhjes Demokratike të Kosovës është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës.

Kupina u zgjodh në raundin e tretë të votimit me 25 vota për, nga 42 sa ishin prezent në sallë, raporton Ekonomia Online.

Edhe VV mori pjesë në votim. Ajo e mundësoi zgjedhjen e Fehmi Kupinës të LDK-së për kryesues të Prishtinës.

Kurse Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës janë pajtuar për koalicionin në Komunën e Prishtinës

Më 7 dhjetor, Përparim Rama mori detyrën e kryetarit të Prishtinës nga ish-kryetari i Shpend Ahmeti. 

LEXONI EDHE:

Rama për koalicionin me PDK-në: Jemi përafruar me të gjithë, ka energji pozitive

Pas tri raundesh, fehmi kupina zgjidhet kryesues i kuvendit komunal të prishtinës
Pas tri raundesh, fehmi kupina zgjidhet kryesues i kuvendit komunal të prishtinës » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button