Lajmet e funditVendi

Ramush Haradinaj: Dauti po punon për të siguruar balotazhin në Prishtinë

I pari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth situatës aktuale politike, por dhe jo vetëm.

Në “Blic Interview me Astrit Gashin”, ai ka thënë se vëllau i tij, njëherit kryetari i grupit punues për kryeqytetin nga radhët e kësaj partie, Daut Haradinaj, synon balotazin, përcjell GazetaBlic.

“Unë nuk i kam kërkuar ndonjë target të caktuar. Njerëzit e degës e kanë kërkuar tash e një kohë. Por, besoj se mund të arrijë shumë. Ai po punon për të shkuar në raund të dytë, pra për të siguruar balotazhin”, tha ndër të tjera Haradinaj.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button