Lajmet e funditVendi

Opozita lëshon sallën, pasi Kurti injoroi seancën për dialogun

Opozita e ka lëshuar seancën ku po diskutohet për dialogun, raporton Ekonomia Online.

Kjo pasi kryeministri Albin Kurti nuk është prezent në seancë.

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka kërkuar që të përmbyllet diskutimi për këtë çështje dhe të kalojnë në pika të tjera.

Por kjo kërkesë e tij nuk është përfillur.

Kështu e gjithë opozita ka dal nga salla e Kuvendit.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button