Lajmet e funditVendi

Nis takimi i Merkelit me liderët e Ballkanit Perëndimor

Ka nisur takimi i kancerlares Angela Merkel me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor në “Tirana Business Park”.

Mësohet se Merkel do të takohet veç e veç me të gjithë udhëheqësit dhe më pas do të zhvillohet një mbledhje e përbashkët.

Nga Kosova po marrin pjesë kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button