Lajmet e funditVendi

Nesër pritet të ketë reshje shiu

Istituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Të enjten nuk parashihen reshje
pos ndonjë rigë e izoluar.

Në shumë territore të ulëta do të ketë mjegull si pasojë e ndryshimit të temperaturave në stadet e ulëta të troposferës. Temperaturat minimale do
të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1- 5m/s.

Nesër pritet të ketë reshje shiu
Nesër pritet të ketë reshje shiu » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button