Lajmet e funditVendi

Në dy ditët e ardhshme mot me diell dhe i vranët

Gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë moti do të jetë i vranët dhe me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës,
temperaturat minimale do të jenë nga 9 deri në 14 gradë, kurse ato maksimale
nga 19-26.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me diell.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa
maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius. Do të
fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në
njoftimin e IHMK-së

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button