Lajmet e funditVendi

Mushkolaj për kërcënimet e Beogradit: A ka ndonjë përgjigje BE për Vuçiqin e Vulinin fashist?

Analisti i njohur kosovar, Imer Mushkolaj me anë të një postimi ka kritikuar BE-në për heshtjen përball kërcënimeve të Beogradit që po i bën ditëve të fundit për veriun.

Sot, Serbia nisi tanket drejt Jarinjes dhe me dy aeroplan ushtarak fluturoi afër pikës kufitare në Jarinje, transmeton Indeksonline.

“Kërcënimet e Beogradit për veriun po zbatohen në terren. A ka ndonjë përgjigje BE për Vuçiqin e Vulinin fashist, apo ata vazhdojnë të mbeten konstruktivë në sy të Brukselit?”, ka shkruar Mushkolaj në postimin e tij.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button