Lajmet e funditVendi

Moti sot, kryesisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri në 2 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10 e 13 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button