Lajmet e funditVendi

Mot i vranët, temperaturat deri 25 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat vende-vende, kryesisht rreth viseve malore parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare. 

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button