Lajmet e funditVendi

Ministri Sveçla priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Jozsef Bencze

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla priti në takim njoftues ambasadorin e  Hungarisë në Kosovë, Jozsef Bencze.

Në këtë takim ambasadori Bencze e përgëzoi
ministrin Sveçla për detyren e tij të re dhe u shpreh i gatshëm për të vazhduar
bashkëpunimin mes Kosovës dhe Hungarisë.

Në fund të takimit Ministri Sveçla adresoi
fushat ku kërkohet bashkëpunim, si informimi i autoriteteve hungareze rreth
planeve të Qeverisë së Kosovës për forcimin e sundimit të ligjit, luftën kundër
korrupsionit e krimit, vendosjen e rendit dhe ligjit në tërë territorin e vendit.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button