Lajmet e funditVendi

Ministri i Jashtëm gjerman viziton Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas do të vizitojë sot Republikën e Kosovës.

Ministri Maas fillimisht do te pritet në Aeroportin e Prishtinë nga Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Me pas ai do të takohet edhe me Presidenten Vjosa Osmani si dhe me Kryeministrin Albin Kurti.

Maas do të diskutojë me liderët e Kosovës edhe për dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button