Lajmet e funditVendi

Lajçak: Nuk kam biseduar me Kurtin për hapjen e arkivave të Kosovës

Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, emisari
i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se nuk
ka biseduar për hapjen e arkivave të Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Lajçak tha se është duke punuar për të caktuar
një takim të radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe
presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, raporton Ekonomia Online.

Lajçak ka arritur sot në Kosovë, ku do të ketë
takime me krerët e shtetit.

Të enjten në mëngjes është paraparë takim me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Lajçak: nuk kam biseduar me kurtin për hapjen e arkivave të kosovës
Lajçak: nuk kam biseduar me kurtin për hapjen e arkivave të kosovës » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv
No description available.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button