Lajmet e funditVendi

Kuvendi me një minutë heshtje për Reçakun e fillon seancën e jashtëzakonshme

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të Masakrës së Reçakut, raporton Ekonomia Online.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka kërkuar nga deputetët që me një minut heshtje të nderojnë të rënët e Reçakut.

Të shtunën është shënuar 23-vjetori i masakrës së Reçakut, ku 45 civilë shqiptarë të pafajshëm ishin vrarë nga forcat ushtarake dhe policore serbe më 15 janar 1999.

Kuvendi me një minutë heshtje për reçakun e fillon seancën e jashtëzakonshme
Kuvendi me një minutë heshtje për reçakun e fillon seancën e jashtëzakonshme » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button