Lajmet e funditVendi

Kurti uron Maqedoninë e Veriut për përvjetorin e pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar shtetin fqinj, Maqedoninë e Veriut për përvjetorin e ditës së pavarësisë.

“30 vjet më parë, Maqedonia e Veriut, shpalli pavarësinë nga Jugosllavia. E kaluara jonë e përbashkët dhe misioni përpara drejt Bashkimit Evropian e forcon bashkëpunimin tonë”, është shprehur Kurti.

“Urime për fqinjin tanë”.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button