Lajmet e funditVendi

Kurti pyetet për zgjedhjen e presidentit: Do ta kryejmë edhe hapin e tretë për konstituimin e institucioneve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i bindur se Vjosa Osmani do të zgjidhet presidente, raporton Ekonomia Online.

Ai të premten pas homazheve në Krushë të
Madhe, i pyetur për thirrjen e seancës për zgjedhjen e presidentit, ka thënë se
do ta bëjnë hapin e tretë të formimit të institucioneve.

“Do ta kryejmë edhe hapin e tretë shumë të
 rëndësishëm për konstituimin e institucioneve,
në legjislaturën  e tetë”, tha
Kurti.

PDK-ja dhe AAK-ja kanë deklaruar se nuk do ta përkrahin Vjosa Osmanin për presidente, ndërsa që LDK-ja ende nuk ka një vendim përfundimtarë.

Kurti pyetet për zgjedhjen e presidentit: do ta kryejmë edhe hapin e tretë për konstituimin e institucioneve
Kurti pyetet për zgjedhjen e presidentit: do ta kryejmë edhe hapin e tretë për konstituimin e institucioneve » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button