Lajmet e funditVendi

Kthehen në Komision ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, raportojnë pa praninë e opozitës

Pas tensioneve të krijuara në  komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, janë kthyer për të raportuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, mirëpo pa praninë e opozitës, raporton Ekonomia Online.

Tensionet në komision filluan pasi ministri
Sveçla kërkoi të raportonte së bashku me drejtorin e Policisë, por që një gjë
të tillë e refuzoi drejtori i Komisionit, Bekë Berisha.

Mes tyre pati edhe përleshje verbale. “Zotri Cfeklla, mos me shit mend ti mu këtu”, tha Berisha drejtuar ministri Sveçla.

Kthehen në komision ministri sveçla dhe drejtori i policisë, raportojnë pa praninë e opozitës
Kthehen në komision ministri sveçla dhe drejtori i policisë, raportojnë pa praninë e opozitës » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv
No description available.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button