Lajmet e funditVendi

Kryetari Abdixhiku priti në takim Ambasadorin Kosnett

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku i shoqëruar nga nënkryetari Haziri dhe nënkryetari i Kuvendit, Shala, kanë pritur në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett.

Gjatë takimit, kryetari Abdixhiku e njoftoi Ambasadorin Kosnett rreth zgjedhjeve demokratike të LDK-së dhe qëndrimeve karshi situatës aktuale politike në Kosovë.

Po ashtu kryetari Abdixhiku e njoftoi Ambasadorin Kosnett për rolin konstruktiv që do ta ketë LDK-ja në opozitë.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button