Lajmet e funditVendi

Konfirmon Rama – Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë takohen në fund të nëntorit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka njoftuar se në fund të muajit nëntor, do të mbahet mbledhja e përbashkët e të dy qeverive.

Rama pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, shtoi se jo mbledhje do të mbahet në Durrës, raporton Ekonomia Online.

“Në ndërkohë ne do të punojmë intensivisht të bëjmë gjithë skanimin e marrëveshjeve për ta cilat ramë dakord sot”, tha Rama.

LEXONI EDHE:

Rama: Serbia po e bën “mizën-buall” me manovra teatrale në veri, Kosova ka të drejtë

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button