Lajmet e funditVendi

Kollçaku arsyeton Vitinë: S’mund të kërkohet përgjegjësi nga një ministër që sapo ka marr detyrën

Në Kuvendin e Kosovës ku po diskutohet për menaxhimin e situatës me pandemi dhe sigurimin e vaksinave kundër Covid-19, deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku ka arsyetuar ministrinë e Shëndetësisë, Arben Vitia, duke thënë se sapo ka marr detyrën, raporton Ekonomia Online.

“Nuk
mundesh me paraqit një projekt pa ditë sa ke buxhet. Shumë prej kompanive kanë pasur
përfitime të mëdha në kohën e Covid-19 dhe ndihma është dashtë të shpërndahet te
ata që kanë humbur më shumë. Vaksina nuk mundet ta zgjedhë brenda natës
problemin”, tha ajo.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button