Lajmet e funditVendi

Kaq pasuri ka Adriana Matoshi

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimin e pasurisë së deputetëve të kuvendit të Kosovës.

Deputetja nga radhët e VV-së, Adriana Matoshi ka deklaruar një shtëpi 66 metra katrorë në vlerën e 400 mijë eurove, e cila thotë se është e trashëguar që nga viti 1957 dhe që është në emër të prindërve të saj, transmeton Klan Kosova.

Kaq pasuri ka adriana matoshi

Ndër të tjerash, Matoshi ka deklaruar edhe një makinë e cila kushton tre mijë euro dhe siç ka thënë ajo, është e prindërve.

Kaq pasuri ka adriana matoshi

Deputetja njëherësh aktorja shqiptare ka deklaruar se merr 1.547 euro pagë nga kuvendi i Kosovës. 1 mijë nga produksioni i seriali në Gjilan dhe 1 mijë nga lokali i saj.

Ndëkohë prindërit e saj, ka thënë se marrin nga 400 euro në muaj nga qiraja e lokalit të shtëpisë.

Kaq pasuri ka adriana matoshi

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button