Lajmet e funditVendi

Haziri: Dhomat e Specializuara do të kenë ndikim ekstrem në jetën tonë

Nënkryetari i Parë i LDK’së, njëherësh kryetar i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka paralajmëruar një vit të vështirë për Kosovën, në dy aspekte.

Haziri ka thënë se Dhomat e Specializuara në Hagë do të kenë ndikim ekstrem në javët në vazhdim.

Këto komente, Haziri i bëri në seancën e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ku ka raportuar për punën gjatë vitit 2020.

“Mos harroni, e kemi një vit shumë të vështirë, edhe në aspektin politik e edhe në atë ekonomik, jo vetëm për shkak të dhomave të specializuara që kanë me pasë ndikimin ekstrem të madh javët në vazhdim dhe në jetën tonë kanë me prekë drejtpërdrejt, por edhe për shkak të të ashtuquajturës vala e tretë e pandemisë”, ka thënë Haziri, transmeton Mediafokus.info.

Haziri ka thënë se vetëm me solidaritet mund të kalohet ky vit i rëndë.

Ndryshe, Haziri ka thënë se “2020-ta ishte vit i vështirë për Gjilanin, pasi humbëm 117 njerëz dhe mbi 800 vende pune nga pandemia”.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button