Lajmet e funditVendi

Haxhiu: Me këtë ritëm Qeverisë i duhet 10 vite për ta vaksinuar gjithë popullatën

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka kritikuar Qeverinë Kurti për menaxhimin e  dobët të pandemisë, si dhe procesin vaksinimit nga 24 mijë dozat e para, raporton Ekonomia Online.

Ai ka thënë se që fillimi i vaksinimit deri më
tash 22 mijë persona janë vaksinuar, që sipas tij i bije 603 persona në ditë.

Haxhiu ka thënë me këtë ritëm Kosovë i duhen
10 vjet për ta vaksinuar popullatën.

Për 22 mijë të vaksinuar në Kosovë mesatarisht prej fillimit, 603 persona janë vaksinuar në ditë dhe me këtë ritëm i duhen 10 vjet për ta vaksinuar krejt popullatën”, tha Haxhiu.

Haxhiu: me këtë ritëm qeverisë i duhet 10 vite për ta vaksinuar gjithë popullatën
Haxhiu: me këtë ritëm qeverisë i duhet 10 vite për ta vaksinuar gjithë popullatën » lajmet e fundit - arenamedia & production - arenamedialetv

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button